Colway - vlasový kolagenový šampon + kondicioner

 • Dostupnost:skladem ?  
   
 • Záruka:24 měs.
   
 • Cena bez DPH:908,26 Kč
   
 • Cena s DPH 21%:1 099,00 Kč
   
 •   
   
Colway - vlasový kolagenový šampon + kondicioner
 
 

Sada - cena za 2 kusy, ušetříte běžná cena 1240,-Kč. 
Slovo shampo pochází z hindského jazyka, ve kterém představovalo pěnivou tekutinu k mytí vlasů získávanou z kokosů. Britští kolonizátoři tento pojem přenesli do všech světových jazyků. Dnes se nejrůznějších druhů šampónů ve světě vyrábí velmi mnoho.

Šampón z produkce firmy Vena na objednávku Colway můžeme co nejstručněji charakterizovat jako jemný, efektivní a regenerující. Skvěle se hodí k péči o suché a zničené vlasy. Nezvykle bohatá formule propojuje jeho skvělé mycí schopnosti s intenzivní výživou, zvlhčením a regenerací vlasů. V šampónu byly využity výhradně jemné mycí složky, které běžně bývají používány ve výrobcích tohoto typu sortimentu nejvyšší kategorie. Celý výrobní proces probíhá „za studena”, což má velký význam proti eventuálnímu vzniku výrobcem neplánovaných sloučenin, což se bohužel, při masové produkci levných kosmetických produktů „vařených” za tepla, stává poměrně často. Mnohá upozornění, která se dotýkají některých vlastností kosmetických složek, pak v případě emulgace bez ohřívání zcela ztrácejí smysl.

Než se vrhneme do kosmetologické terminologie, musíme si na rovinu říci, že hlavní rolí dobrého šampónu bývá: omytí vlasů a pokožky hlavy od mazu, zrohovatělé pokožky, nečistot a zbytků kosmetických přípravků. Nealergický a schopný zapůsobit již po prvním umytí. V nejlepším případě pak ještě vyvolávající vyživující efekt kondicionéru, zlepšující vzhled vlasů a pečující zároveň o pokožku hlavy. Bez nadměrného vysušování a třepení vlasu. Šampón by měl být také: dobře pěnivý, vydatný, netoxický, biologický rozložitelný, měl by fungovat nezávisle na úrovni tvrdosti vody a vždy zanechávat příjemnou vůni. To je všechno. A náš kolagenový šampón právě takový je a tohle všechno dokáže!

Teď, když už to víte, můžeme Vás vybavit také odbornými znalostmi. K výrobě šampónu jsme nepoužili odmašťovadel SLS, neboli SLES. Síranů sodných - mycích látek, které jsou v současnosti všeobecně přítomné téměř ve všech šampónech, a nemají slavnou pověst, i když ne zcela opodstatněně. Místo toho zde bylo k mytí využito tří látek: 

Kolagenovy vlasový šampón

Kokamidopropylbetain Cocamidopropyl Betaine - organická chemická sloučenina použitá v šampónu Colway, která bývá získávána bezprostředně z kokosového oleje (bez syntézy, na které se běžně podílí dimethyloamin) a také z betainu, která je extraktem z cukrové řepy. Musíme zde však podtrhnout významný rozdíl mezi přírodním betainem z cukrové řepy a betainem polysyntetickým. Ten se sice v levnějších šamponech vyskytoval zřídka, ale vyvolával i alergické reakce. Na kokamidopropylbetain vyráběný z biomasy nebyly jakékoli alergické reakce zaznamenány. Jeho zcela přírodní formu využívají producenti přírodních šampónů vysoké kvality. Výtažek z kokosu má zcela specifickou schopnost uzavírat ve své struktuře vzduchové bubliny, což vede ke tvorbě přírodní pěny.

Tato komponenta je atestována mnohými vědeckými institucemi, které zkoumají vliv kosmetických přípravků na citlivou pokožku dětí a zvláště pak nemluvňat. Tato látka působí na pokožku i na sliznice velmi jemně. Stabilizuje a plní roli prostředku k modifikaci reologie. Zvlhčuje pokožku a na vlasy působí jako kondicionér. Výběr rostlinné mycí látky z kokosu představuje úspěšný návrat k přírodní formě původního významu indického slova „shampo”. 

Sarkosinany - Sodium Lauroyl Sarcosinate – bývají poměrně často využívány v exkluzivních kosmetických přípravcích. Jejich biochemické názvosloví ani latinský název, který také celkem nemístně můžeme vyjádřit zkratkou SLS, zde nemusí nikoho trápit. Je to jednodušeji řečeno kyselina laurylová, získávaná rovněž z kokosového oleje, a poté spojená se sarkosinem, tedy aminokyselinou, která je stavební složkou bílkovin v našich svalech.

Arganová mycí složka - Sodium arganamphoacetate – mycí složka, která doplňuje výše uvedené látky, která je tvořena bezprostředně z arganového oleje, což pro vlasy i pokožku přináší neobvyklou jemnost. Vlastnosti arganového oleje a jeho blahodárný vliv na vlasy jsou natolik všeobecně známé, že si další propagaci ani nevyžadují.

Přesto se však vždy snažíme o to, aby měly kosmetické přípravky Colway takové vlastnosti, které je budou vyzvedávat nad běžný standard. V případě Kolagenového šampónu na vlasy Vám to zajistí jeho neobvykle bohaté složení, tedy celá plejáda:

Aktivních složek:

KeramimicTM 2.0 - Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin - vysoce specializovaná aktivní složka, která byla stvořena při využití nejnovějších objevů z oblasti proteomiky (věda o bílkovinách). Jeho působení je opřené na základě biomimetiky, tzn. na principu sledování přirozených procesů. Díky tomu, že je složení této látky podobné ke složení proteinů (keratinu) přirozeně se ve vlasech vyskytujících, dokáže inteligentně obnovit i velmi silně zničená místa na jejich povrchu. Klinické výzkumy prokázaly, že Keramimic 2.0 cíleně vybírá nejhůře poškozená místa na povrchu vlasu (hlavně koncovky, ale i jeho vnitřní část). Navíc zjednodušuje rozčesávání vlasů za mokra, předchází jejich zamotávání a vyhlazuje je. (Ještě o trochu více se o této aktivní složce dočtete ve složení Vlasového kondicionéru).

AquaxylTM – Xylitylglucoside - představuje komplex látek vzniklých na základě glukózy a xylitolu rostlinného původu se zvlhčujícími a regeneračními účinky. Zvyšuje úroveň zvlhčení vlasů, chrání jejich strukturu a navrací jim lesk.

Mokřadkový olej (= olej z Meadowfoam)  Limnanthes alba – 100 % olej, vytlačený za studena ze semen severoamerické rostliny, jejíž název bývá volně překládán jako: "luční pěna = originální český název rostliny je zrcadlovka bílá". Představuje jednu z kosmetologických senzací, což prokazuje i jeho možné použití, jakožto elixíru pro okolí očí. Má jedinečně blahodárné složení z mastných kyselin (eikosenové, erukové a dekosenové) a také velké množství vitamínů A a E. Obnovuje vnitřní strukturu vlasů, vyhlazuje jejich povrch, díky čemuž se stávají pevnějšími a odolnějšími, zářícími leskem. Zvýrazňuje barvu a prodlužuje stabilitu jejího odstínu prostřednictvím zachycování pigmentů. Je velmi stabilní a proto nevyžaduje konzervaci. Skvěle se vstřebává, zvlhčuje pokožku a napomáhá jí chránit její hydrolipidový ochranný plášť

Doplňující složky:

Silikonový polymer - Amodimethicone - silikony mají dosti negativní pověst, i když je spojena hlavně se špatným povědomím spotřebitelů, kteří znají zejména jeho negativní působení na ucpávání pórů a také, že jsou zatěžující pro vlasy (to jsou hlavní námitky). Kosmetologie však již disponuje také jejich nekomedogenními polymery, tedy takovými, které již mazové kanálky neblokují a nezpůsobují vznik trudovitosti. Jsou snadno omyvatelné nebo dokonce samy zoxidují.  Amodimethicone představuje s velkou pravděpodobností v současném tisku nejlépe hodnocený polymer mezi kosmetickými silikony. Dokazuje to i fakt, že bývá používán v bázovém obsahu krémů pro péči o pleť nejlepších světových značek. Je lehký a vlasům zajišťuje ochranné působení, jak před silným mrazem, tak před horkem. Mycí látka, kterou v našem šamponu představuje kokamidopropylbetain, snadno z vlasů odstraňuje jakékoli nadbytečné množství tohoto silikonu. Již i malé množství Amodimethicone  činí velký rozdíl v kvalitě každého šamponu. Představuje suchý emolienční prostředek, který utváří na povrchu pokožky i vlasů ochranný film, která brání úniku vody. Skvěle zlepšuje kondici vlasů: ulehčuje jejich rozčesávání na sucho i na mokro, představuje prevenci před jejich zamotáváním, vyhlazuje je a prokazuje antistatické účinky, díky čemuž také předchází elektrizování a odstávání vlasů. Ovlivňuje jejich citlivost, dodává jim lesk a zanechává na nich pocit měkkosti. Fixuje účes.

Glycerín – je v tomto výrobku sice složkou zcela běžnou, ale také potřebnou, jakožto ověřený stabilizátor vlhkosti (humectant). Reprezentuje jej, jak již zajisté všichni víme, schopnost hygroskopie (vázání vlhkosti) a zvlhčujícího působení.

Kolagen – izolovaný v podobě molekul s trojitou šroubovicí – nejmodernější biotechnologie, bezprostředně z rybích kůží, nativní a biologicky činný kolagen. Přináší kolagenovému šampónu na vlasy řady Colway jedinečné postavení mezi mycí kosmetikou.

Způsob použití:

Naneste šampón na mokré vlasy a napěňte je. Pečlivě opláchněte a v případě potřeby stejnou činnost ještě zopakujte.

INCI: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoamphoacetate, Bis(C13-15 Alkoxy) PG Amodimethicone, Glycerin, Parfum, Sodium Arganamphoacetate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Soluble Collagen, Propylene Glycol, Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-150 Pentaerythityl tetrastearate, PEG- 6 Caprylic/Capric Glycerides, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Geraniol, Limonene, Linalool.

Obsah: 250 ml.

Neobsahuje parabeny. Výrobek je testován

Colway vám přináší další fantastický výrobek, určený k péči o vaše vlasy. Intenzivně regenerující, obnovující výživa pro vlasy zlepšující jejich kondici. Určená k péči o normální, suché, poškozené i barvené vlasy.

Od vlasového kondicionéru nejvyšší kvality zajisté také očekáváme, aby naše vlasy účinně chránil před škodlivými účinky některých vnějších činitelů. Na příklad před chemickými látkami obsaženými v barvách na vlasy. Také aby obsahoval komplex cenných antioxidantů, vyživoval a zvlhčoval vlasy, zvyšoval jejich pevnost a hladkost, lesk, měkkost a aby chránil jejich pigment před vymýváním. Rovněž očekáváme, že jeho použití bude mít dlouhodobý účinek a vlasy se po něm budou snadněji rozčesávat. Rovněž chceme, aby chránil také pokožku naší hlavy před jejím případným poškozením a přičinil se k udržení potřebných aktivních látek, které by nám mohl dodávat i dobrý šampon. Aby měl pozitivní vliv na doplňování lipidů, prospíval obnově vlasů a to nejen zvnějšku, ale také zevnitř, až k jejich kořínkům. Měl by vlasy osvěžit a zajistit tak, aby jeho péče zanechala dlouhodobý efekt.

Přesně takový produkt právě dostáváte. Byl komponován velmi důkladně a pečlivě a má velmi bohaté složení. Bylo tak dlouho konzultováno s firmou Vena – jeho výrobcem - až konečný efekt všechny uspokojil. Tento kosmetický prostředek je téměř úplně založen o přírodní rostlinné výtažky. Složky chemického původu, jako jsou například silikonové polymery, které jsou pro potřebnou efektivitu nezbytné, jsou obsaženy v nesrovnatelně menším množství, než ve složení vlasových kondicionérů nejlepších značek světových producentů. Ze všech dostupných látek byly vybrány takové, které uživatelům nejlépe vyhovují.

Aktivní složky

Olej ze semen brokolice - Brassica Oleracea Italica Seed Oil – představuje hlavní komponent tohoto kondicionéru. Vytlačovaný za studena z mladých semínek italské brokolice, nemastný a nerafinovaný olej třídy extra panenské, bohatý na vitamín A – obsahuje unikátní kompozici mastných kyselin, mezi nimiž 50 % tvoří kyselina eruková (Omega-9). Je ideální surovinou pro kompozici výrobků, od kterých očekáváme rychlé vstřebávání. Všeobecně bývá považován za bioorganickou bezpečnou složku pro kosmetické výrobky k péči o vlasy i pokožku. Vyskytuje se v mnohých výrobcích renomovaných značek, rovněž v přípravcích pro osobní hygienu, v balzámech, krémech a profesionálních produktech ke stylizaci vlasů. Představuje přírodní alternativu pro mírně efektivnější, ale dnes již méně populární silikon. Zajišťuje vlasům skvělou oxidační stabilitu. Zcela antistatický. Skvěle zvlhčuje pokožku i vlasy, které rovněž efektivně vyživuje. Dodává jim hladkost, stejně jako hebkost, zrcadlový lesk a usnadňuje jejich rozčesávání.

Máslo shea (Karite)  – Butyrospermum Parkii Butter - získávané z oříšků afrického stromu - máslovníku Vitellaria paradoxa , což je jeden z nemnohých tuků, který nazýváme „zlatem Afriky”, který mohou lidé bezprostředně používat v přírodní podobě, jakožto účinného kosmetického prostředku a léku na podráždění, spáleniny od slunce, dermatózy nebo lupénku. Tvoří také jemný organický UV filtr (2-3). Zachovává si svěžest na 2 roky bez nutnosti konzervace. Lidé, kteří tento tuk (máslo Karite) dobře snášejí, pochvalují si jeho pomocné účinky na zdravou pokožku hlavy velmi intenzivně a dokonce i zevnitř regenerované vlasy. Bohatství vitamínu A, E a F způsobuje, že máslo shea silně regeneruje vysušené vlasy, dodává jim lesk a pružnost, zvlhčuje a vyhlazuje je. Karite se nachází rovněž ve složení známých pěn a ochranných krémů (dokonce i v Ultrazvlhčujícím balzámu Colway). 

Olej Monoi De Tahiti -  Gardenia Tahitensis Flower Extract - legendární poklad souostroví Francouzské Polynézie - olej lisovaný z květů Tiare. Kosmetická složka, která je 100 % tvořena z rostlinných složek, kontrolovaná při každém kroku výroby. Na její téma již byla sepsána obsáhlá literatura dokumentující účinky tohoto oleje na pleť. Testy prokázaly, že pravidelné používání tohoto produktu zajišťuje vlasům zdravější vzhled a zvyšuje jejich lesk. Olej Monoi prokazuje skvělé vlastnosti kondicionéru. Působí proti podráždění i antistaticky. Podobně i u něj bylo na základě laboratorních testů prokázáno, že tento produkt má jedinečné zvlhčující a změkčující účinky. Bývá velmi dobře tolerován pokožkou, působí regeneračně na suché a poškozené vlasy, opět jim dodává lesk. Extrakt z tahitských květů působí proti lupům, urychluje proces barvení vlasů, účinně je posiluje, vyhlazuje a chrání před škodlivým působením vnějšího prostředí.

Keratrix TM  - extrakt ze stromu karob - Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Extract – Tato aktivní látka byla celosvětovým hitem firmy Provital Group v roce 2011. Je to zcela přírodní produkt, obsahující kolem 60 % peptidů, 32-38 % aminokyselin. Mimo jiné takových, jako je arginin, kyselina glutaminová a asparaginová, stejně jako 0,5 - 3 % takových aminokyselin, jako je metionin a cystin. Oligopeptidy a aminokyseliny byly uzavřeny v kationtové, třírozměrné matrici, získávané pomocí technologie multikapilárního nástřiku. Účinné složky se uvolňují postupně, což zajišťuje jejich dlouhodobé působení. Třírozměrná matrice se váže na záporně nabité zbytky keratinu vlasu, které tvoří stabilizující ochranný a vyhlazující film na jeho povrchu. Navíc biopeptidy procházejí do hloubi vlasu do vrstvy vlasové kůry, kde jej obnovuje zevnitř. Díky takovému mechanismu působení Keratrix™ ovlivňuje jak vzhled, tak i výdrž vlasů (lesk, hladkost, schopnost rozčesávání), stejně jako jejich mechanické vlastnosti (elasticita, odolnost proti lámání). Při výzkumech provedených ex-vivo byly potvrzeny následující regenerační a obnovující účinky této suroviny, dokonce i na vlasy silně poškozené působením peroxidu vodíku. Aplikace Keratrix™ přinesla vyhlazení povrchu, zacelení šupin na vlasu a posílila jej při tomto pokusu o více než 40 %. Tato složka efektivně napravuje celou řadu poškození vlasů, způsobených mechanickými, teplotními, chemickými účinky či v následku prodělaných nemocí. Peptidy a aminokyseliny působí synergicky s nativním kolagenem. Zajisté zvyšují výdrž vlasů a zlepšují jejich kondici.

Keramimic™ 2.0 - Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin - vysoce specializovaný keratinový protein čtvrtého řádu, který byl stvořen při využití nejlepších objevů z oblasti proteomiky (sledování přírodního procesu stavby vlasu); aktivní kondicionující složka, která inteligentně i selektivně obnovuje nejhůře poničená místa na povrchu vlasu, utváří sekvenci peptidů, které se přirozeně vyskytují ve vrstvě jeho kůry a v jeho jádře. Usnadňuje rozčesávání vlasů za mokra, vyhlazuje ja a předchází jejich zamotávání.

Kolagen - izolovaný v podobě molekul s trojitou šroubovicí – nejmodernější biotechnologie, bezprostředně z rybích kůží, nativní a biologicky činný kolagen. Přináší našemu produktu mezi mnohými kosmetickými prostředky k péči o vlasy jeho naprostou jedinečnost.

Vitamín E - Tocopheryl Acetate – působí blahodárně na pokožku i na vlasy. Brzdí procesy stárnutí pokožky, dokáže se ve vlasech hromadit, čímž zlepšuje jejich kondici, zvláště pak v zesvětlených vlasech.

Kyselina pantotenová -  D-panthenol - vitamín B5 – je přírodní složkou, která se vyskytuje v pokožce i ve vlasech, je nezbytná pro jejich správné formování (udržení tvaru). Při nedostatku vitamínu B5 se objevují problémy s lupy a vysušenou pokožkou, vlasy rychleji šediví a stávají se pórovitými a matnými. Snadno proniká do pokožky a do nehtů; dodává vlasům lesk, zvyšuje jejich pružnost a vyhlazuje je.

Aquaxyl™ - Xylitylglucoside  zcela přírodní komplex cukrů, rostlinného původu, nevyžaduje konzervaci. Účinně chrání vlasové cibulky a silně zvlhčuje vlasová vlákna. Posiluje vlas a zvyšuje jeho lesk a pružnost. Výrazně podporuje syntézu kyseliny hyaluronové v pokožce hlavy.

Jemný antistatický quat - Cetrimonium Methosulfate  změkčovač vlasů s antistatickými vlastnostmi a s působením proti mikrobům.

Quaternium 91 - je složkou s mnoha kosmetickými účinky – moderní složka poslední generace, zodpovědná za změkčení, ochranu barevnosti a umožňující Vitamínu E zjednodušeně proniknout pokožkou i do vlasů. Použití konzervačních quatů, Caprylyl glykolu a hydantoinu nám rovněž ze složení kondicionéru Colway dovolilo vyřadit parabeny.

Ve velmi bohatém složení INCI, jaké se běžně ve vlasovém kondicionéru nevyskytuje, najde spotřebitel ještě: vodupřírodní kokosový olej - Cocos Nucifera Oil,  organická antistatika;  např. Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, glycerin a jeho estery - Glyceryl Stearate , nesilikonové kondicionující polymery, např. Polyquaternium-7, menší - nezbytné množství silikonů ze skupiny těch, které jsou na vlasy nejšetrnější – Dimethicone a samozřejmě také emulgátory, emolientyglykol, xylitol, kondicionéry, amoniové soli, kyselina mléčná, aminy, vitamíny, humektanty, antioxidanty, abrazní látky, glukosidy, elastin, výtažky z květů malvy, lilie bílé a orchideje a rovněž aromata.

Toto složení ocenili rovněž mnozí odborníci, kteří slouží v síti Colway jako konzultanti, jako velice dobré.

Způsob použití:

Menší množství vyživujícího kondicionéru vmasírovat do vlhkých vlasů, nechat 2 -3 minuty působit a poté důkladně opláchnout vodou.

INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Brassica Oleracea Italica Seed Oil, Quaternium-91 , Cetrimonium Methosulfate, Butyrospermum Parkii Butter, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Cocos Nucifera Oil, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Collagen, Elastin, Caprylyl Glycol, Lactid Acid, Glycerin, Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Dimethicone, PCA Dimethicone, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, C10-40 Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate, Dipropylene Glycol, Tocopheryl Acetate,Cyclopentasiloxane, Polydimethylsiloxane/Polymethylsilsesquioxane Copolymer, Cashmere, Malva Sylvestris (Mallow) Extract , Lilium Candidum Bulb Extract, Lactobacillus/Eriodictyon Californicum Ferment Extract , Cymbidium Grandiflorum (Orchid) Flower Extract, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Triethanoloamine, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Parfum, Geraniol, Limonene, Linalool.

Obsah: 250 ml.

Produkt neobsahuje:

parabeny, ftaláty, SLS, SLES ani jiné složky zvířecího původu, s výjimkou rybího kolagenu

Dermatologicky testován.

 
 
 
 
Máte nějaký dotaz na toto zboží? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

(zadejte prosím výsledek z důvodu ochrany proti zneužití)
 

Ostatní zboží v této kategorii

 
 
 
© Přímou cestou ke kráse a zdraví